Keşfet

Özel Seriler

İyi Blog

Rahatlatıcı Pratikler

Paylaş

Rahatlatıcı Pratikler

Zorlandığın ve çaresiz hissettiğin anlarda uygulayabileceğin meditasyon ve yoga pratiklerine buradan ücretsiz olarak ulaşabilirsin. Sadece giriş yapman yeterli.

A cool cat.
24dk

Fiziksel Sağlık ve Zihinsel Netlik Oluşturmak için Kriya Serisi

Ateş nefesi yakıttır. Ateş nefesini uygularken bedenimizde var olan ateşi canlandırarak bir yakıt gibi kullanırız. Bu yakıt doğal yolla elde ettiğimiz ve doğuştan bizimle var olan fiziksel canlılığımıza ve zihinsel netliğimizi oluşturmak için ihtiyaç duyduğumuz değişim yakıtını ateşler. Yogik anlayışa göre karın bölgesi ile çalışmak sizi bütün hastalıklardan korur. Aynı zamanda bedende farklı birimlerde hareket eden prananın akışını sağlayarak bütünsel canlılık, sağlık getirir. 3’er dakika, 3 egzersizden oluşan serinin içinde küçük ama büyük etkileri olan detaylar gizli. 1. egzersiz sayesinde erkekler iktidarsızlık, kadınlar menopoz problemlerinde sağlık bulur, gençler de genç olarak kalmaya devam edecektir. 2. egzersiz süresince oluşabilecek ağrılar bedendeki mineral dengesizliği olduğunu size hatırlatır. 3. egzersiz, kalp merkezinizi güçlendirir ve kalp merkezinin dengeli çalışmasını sağlar. İçinizde itaat eden, sınır tanımayan ve kendisini sınırlamayan bir ruh vardır. Tanrı kadar saf ve parlaktır. Yogi Bhajan Kundalini Yoga ve Meditasyon uygulamalarını 40 gün yapmak bir konu hakkındaki niyetimiz için yer açar ve bu niyetin oluşmasındaki blokajları arındırarak Temeli inşa ederiz. Ekipman : Yoga matı, minderi veya bu seriyi sandalyede oturarak uygulayabilirsiniz. Her seviyeye uygun, Hamileler için uygun değildir.


Zuhal Özyurt PP

Zuhal Özyurt

Kundalini

A cool cat.
15dk

Stresten Arınma Meditasyonu

Etrafımızda olan olayları kontrol etmemiz imkansızdır fakat kontrol edebildiğimiz şey olaylara olan tepki ve bakış açımızdır. Zor zamanlarda stresi yönetebilme becerisi çok etkili bir pratiktir. Günün stresinden kurtulmanın yollarını arıyorsan bu meditasyon sana çok iyi gelecek. Sessiz bir yerde, rahat bir oturuşta seni bekliyoruz.


Merve Purde PP

Merve Purde

Farkındalık

A cool cat.
15dk

15 Dakikada Stresten Arınma Meditasyonu

Hayatın karmaşası, ilişki ve iş problemleri, sağlık durumları ve bir çok neden gerginlik ve stres hissetmemize yol açar. Etrafımızda olan olayları kontrol etmemiz imkansızdır fakat kontrol edebildiğimiz şey olaylara olan tepki ve bakış açımızdır. Bu nedenle sakinlik ve rahatlama için kendine ayırdığın süre çok önemli ve değerlidir. Senin için hazırladığımız bu anti stres meditasyonu endişe ve kaygıdan uzaklaşıp daha pozitif bir ruh haline ulaşmanı sağlarken, sinir sistemini rahatlatır ve endokrin sisteminin dengeli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Şimdi derin bir nefes al ve kaygılarından uzaklaşmak için rahat bir pozisyona geç. Hazır olduğunda başlayalım!


Zuhal Özyurt PP

Zuhal Özyurt

Kundalini

A cool cat.
16dk

Şükran ve Şefkat Yogası

Şükran ve şefkatin enerjisi, tüm varlıkları iyileştirme gücüne sahiptir. Şefkatli dokunuşlarla kendini iyi hissetmen ve rahatlaman tasarlanan bu derste, kalp açıcılardan oluşan geriye eğilmeler odaklı çalışıyoruz. Ruhun, bedenin ve zihnin rahatlayıp huzur bulacağı bu pratik için matta buluşalım.


İrem Ortaç PP

İrem Ortaç

Yoga

A cool cat.
14dk

Şükran ve Şifa Meditasyonu

Rahat bir ortamda, sakince nefesine odaklandığın, bedenini ve zihnini serbest bıraktığın, endişe ve kaygılarından uzaklaştığın bir meditasyon.


Merve Purde PP

Merve Purde

Farkındalık

A cool cat.
13dk

Baş Ağrısı İçin Yüz Yogası

Baş ağrısı ve migrene iyi gelen 3 farklı yöntemi kullandığımız bu ders kısa sürede rahatlamana yardımcı olacak. Akupresür, tapping ve masaj uygulayarak daha sakin bir beden, zihin ve ruha sahip olabilirsin.


Nihan Büyükaksu PP

Nihan Büyükaksu

Yüz Yogası

A cool cat.
15dk

Beden Masajı

Bu derste bedenimizi dinlediğimiz, biraz yavaşladığımız ve hafif dokunuşlarla rahatlatladığımız bir 15 dakika geçireceğiz birlikte. Yoğun bir tempoda durabilmek, öz şefkatli farkındalık ile öz evimiz olan bedenimize kaliteli zaman ayırabilmek ve sevgiyle besleyebilmek, hayat ve yaşam kalitemizi artırmak için birebir. Unutma; sen çok değerlisin ve kendine ayırdığın zaman ve yaptığın yatırım her zaman pozitif olarak sana geri dönecek. Kendini ne kadar beslersen çevrene de o kadar katkıda bulunabilirsin.


Merve Purde PP

Merve Purde

Farkındalık

A cool cat.
9dk

Sinir ve Sindirim Sistemini Rahatlat

Sinir sistemini ve sindirim sistemini rahatlatıcı, ekstra enerji veren basit bir kriya. Birkaç hafta yapıldığında bedeni rahatlatır ve majör kasları gevşetir. Hayal kırıklıklarını şifalandırırken, sabır getirir. Ofis içinde de rahatlıkla yapılabilir. Kapıyı kapatman ve kendine 10 dakika ayırman yeterli. Ekipman: Yoga matı, bolster *Hamileler uygulamamalı


Zuhal Özyurt PP

Zuhal Özyurt

Kundalini

A cool cat.
13dk

Endişe ve Kaygı İçin Meditasyon

Rahat bir ortamda, sakince nefesine odaklandığın, bedenini ve zihnini serbest bıraktığın, endişe ve kaygılarından uzaklaştığın bir meditasyon.


Merve Purde PP

Merve Purde

Farkındalık

A cool cat.
17dk

Sakin bir Kalp için Meditasyon

Kundalini Yoga pratiğinde uygulanan mudraların doğru yapılması enerjinin akışını sağlayabilmek için önemlidir. Meditasyon, Prana’nın merkezi olan Kalp ve Akciğerler bölgesinde enerjinin akışını, dinginlik ve sükûneti ortaya çıkarır. Bu meditasyon zihin sakinliği sağlarken, kendimiz ve diğerleri ile olan ilişkilerde net bir algı yaratılmasını geliştirir. İş ve kişisel ilişkilerin net kararlar almana yardımcı olur. Nefesi regüle eder ve kalp ritmini dengeler. Meditasyon sırasında parmakların yönü enerjiyi yönlendirir. Sakinlemek ve rahatlamak için harika bir ders. *Hamileler nefesleri zorlamamalı. Yeni başlayanlar için 3 dakika yapılması önerilir. 11 dakika pratik için: 3 dakika pratik yap, 1 dakika mudrayı koruyarak normal nefesle kal. Bunu x 3 tekrar ile devam ettir. İleri seviyede konsantrasyonu güçlendirmek için aralarda dinlenmeden 31 dakikaya kadar yapılabilir.


Zuhal Özyurt PP

Zuhal Özyurt

Kundalini

A cool cat.
9dk

Diş Sıkması için Yüz Yogası

Akupresür, tapping ve masaj yöntemlerini kullanarak diş sıkanları rahatlatacak bir ders.


Nihan Büyükaksu PP

Nihan Büyükaksu

Yüz Yogası

A cool cat.
24dk

Hayali Engelleri Fethetmek için Kriya Serisi

Her engel hayal edilir. Her başarı bir deneyimdir. Bu kriya, hayali engellerimizin üstesinden gelmek için kendi iç cesaretimizi geliştirir. Bedensel sağlıkla birlikte öz-cesaret ve öz-yaratım değerlerimizi yükseltici etkisi vardır. 3’er dakikalık 3 egzersizden oluşan bu seri içinde de kısa sürede güçlü etkiler yaratan sağlık ve canlanma gerçekleşir 1. egzersiz bedene hızlı bir şekilde mükemmel şifa getirir 2. egzersiz kas ve bedende oluşabilecek olan bütün tansiyonu, blokajları alır ve yaşam enerjimizin canlılığını sağlar 3. egzersiz kalp merkezine etki eder Kundalini Yoga ve Meditasyon uygulamalarını 40 gün yapmak bir konu hakkındaki niyetimiz için yer açar ve bu niyetin oluşmasındaki blokajları arındırarak Temeli inşa ederiz. Ekipman : Yoga matı, minderi. Bu seriyi sandalye de oturarak da gerçekleştirebilirsiniz. Her seviyeye uygun, hamileler için uygun değildir


Zuhal Özyurt PP

Zuhal Özyurt

Kundalini

A cool cat.
30dk

İyi Hisset Esneme

Her nefeste bedenini derinlemesine keşfedeceğin bu dersi sabah uyandığında, gece yatmadan önce ya da gün arasında ne zaman istersen uygulayabilirsin. Sadece 30 dakikada daha rahat bir zihin, daha esnek bir beden ve daha iyi bir sen için hemen matta buluşalım!


Özge Zeynep Sayman PP

Özge Zeynep Sayman

Yoga

A cool cat.
15dk

Stresten Arınma Yogası

Gün içinde kendimizi ihmal etmeye meyilli olabiliriz. Oysa ki kendimize bilinçli olarak ayırdığımız zaman dilimi hayatımızın her noktasını pozitif olarak etkiler. Bu 15 dakikalık yoga akışı ile güne ufak bir mola vererek kendini daha dinç hissedebilir, stresini azaltabilir ve enerjini yükseltebilirsin.


İrem Ortaç PP

İrem Ortaç

Yoga

A cool cat.
15dk

Tüm Eklemlerini Rahatlat

Bu ders, tüm eklemleri çalıştırdığımız, her seviyeye uygun, tüm yaş gruplarına önerilen kısa ve rahatlatıcı bir yoga akışıdır. Özellikle sabahları yataktan kalkar kalmaz, uzun bir gün sonunda veya kendini yorgun hissettiğin zamanlar yapabilirsin.


İrem Ortaç PP

İrem Ortaç

Yoga

Bizimle İletişime GeçSıkça Sorulan SorularKullanım KoşullarıGizlilik ŞartlarıÖn Bilgilendirme Formu
Telif Hakkı 2022 İyi yaşa. Tüm hakları saklıdır.