Keşfet

Özel Seriler

İyi Blog

Paylaş

Yulaflı Dondurmalar

Canınız tatlı bir şeyler çekiyorsa yulafın iyiliği ile hazırlanan dondurma tariflerimizi deneyebilirsiniz! Tarifin detayları aşağıdadır.  

Parça Çikolatalı: 2 bardak Eti Lifalif Kuru Meyveli ve Fındıklı Müsli 8 su bardağı su 4 çorba kaşığı bal 1 paket vanilin 2 adet kare bitter çikolata(130 gr) 2 avuç Eti Lifalif Kuru Meyveli ve Fındıklı Müsli Muzlu Fındıklı: 2 bardak Eti Lifalif Kuru Meyveli ve Fındıklı Müsli 8 su bardağı su 4 çorba kaşığı bal 3 adet muz 2 avuç fındık 1 paket vanilin Sade: 2 bardak Eti Lifalif Kuru Meyveli ve Fındıklı Müsli 8 su bardağı su 6 çorba kaşığı bal 1 paket vanilin Hazırlanışı: 
· İşe önce yulaf sütü yaparak başlıyoruz. 2 bardak Eti Lifalif Müsli’ye 8 bardak su ekleyip bir gece bekletin. Vaktiniz daha azsa sıcak su koyup 2-3 saat bekleterek de yapabilirsiniz. 
· Müsli tüm lezzetini suya verdiğinde, blender’da pürüzsüz olana dek çekin. 
· Süzgeçten geçirdikten sonra yulaf sütünüz hazır. Dilerseniz süzmeden de dondurma yapabilirsiniz ancak süt olarak içecekseniz süzmeniz daha iyi olacaktır. · Sade dondurma için karışıma 6 çorba kaşığı bal ve 1 paket vanilin ekleyip iyice köpürene kadar 3-4 dakika çırpın. · Ardından üzerini kapatıp buzluğa atın ve iyice dondurma kıvamı alana dek her yarım saatte bir buzluktan çıkartıp aynı şekilde çırpın. Arada çıkartıp çırpmak donarken hava almasını sağladığı için dondurma kıvamında olmasına yardımcı olacak. İstediğiniz kıvama gelince dondurmanız hazır. · Biraz çeşitlendirmek isterseniz aynı karışıma 4 çorba kaşığı bal, 3 adet muz, 2 avuç fındık ve 1 paket vanilin ekleyin. Aynı şekilde yarım saatte bir çırparak dondurma kıvamına gelene kadar dondurun. 
· Parça bitter çikolatalı dondurma için ise yine aynı karışıma 4 çorba kaşığı bal ve 1 paket vanilin ekledikten sonra 2 tablet bitter çikolatayı kabaca doğrayın. Ardından 2 avuç Eti Lifalif Müsli’yi kıvam almaya yakın dondurmaya ekleyin. Ekledikten sonra birkaç tur çırpın. Donana kadar buzluğa atıp yarım saatte bir çırpınca parça bitter çikolatalı dondurmanız da hazır. Afiyet olsun.

Ekipmanlar

Yoga matı ve isteğe bağlı olarak yoğa bloğu.

Eti Lifalif PP

Eti Lifalif

Beslenme

Ürünlere Git

Diğer Videolar

Tümüne Bak
Bizimle İletişime GeçSıkça Sorulan SorularKullanım KoşullarıGizlilik ŞartlarıÖn Bilgilendirme Formu
Telif Hakkı 2022 İyi yaşa. Tüm hakları saklıdır.